1 % - Twoja Pierwsza Pomoc

wtorek, 12 grudnia 2017

XII Edycja Programu PCK - Ognisty Ratownik Gorąca Krew

Protokół z podsumowania XII Edycji Ogólnopolskiego Programu
Strażacy w Honorowym Krwiodawstwie  Polskiego Czerwonego Krzyża
„Ognisty Ratownik Gorąca Krew- 2017 r.”

Komisja w składzie :
1.    Pan Jan Kowalczyk                       przewodniczący
2.    Pan Krzysztof Piwowarczyk          członek komisji
3.    Pani Bogusława Fediuk-Pelińska    członek komisji

Czas trwania  programu : styczeń – grudzień 2017r.
Do programu  przystąpiły następujące jednostki z terenu województwa lubuskiego:
 Jednostki Państwowej Straży Pożarnej:
1.    JRG PSP w Nowej Soli
2.    JRG PSP  w Sulechowie
3.    Komenda Powiatowa PSP w Krośnie Odrzańskim
Jednostki Ochotniczej Straży Pożarnej :
1.    Ochotnicza Straż Pożarna w Kożuchów
2.    Ochotnicza straż Pożarna w Przewozie
3.    Ochotnicza Straż Pożarna w Mirostowicach Dolnych
4.    Ochotnicza Straż Pożarna w Bieniowie
5.    Ochotnicza Straż Pożarna w Starym Kisielinie
6.    Ochotnicza Straż Pożarna w Iłowej
7.     Ochotnicza Straż Pożarna w Borowym
8.    Ochotnicza Straż Pożarna  w Lubanicach
9.    Ochotnicza Straż Pożarna w Kolsku

Jednostki oceniane były wg następujących kategorii:
1.    Najaktywniejsza Komenda Powiatowa PSP
       2.   Najaktywniejsza Jednostka Ochotniczej Straży Pożarnej
       3.   Najaktywniejszy strażak w woj. lubuskim

Komisja  w powyższym składzie postanowiła nagrodzić i wyróżnić
W kategorii : Najaktywniejsza Komenda Powiatowa PSP
1.    KM PSP Jednostka Ratowniczo-Gaśnicza Sulechów
2.    Komenda Powiatowa PSP  Krosno Odrzańskie
3.    Komenda Powiatowa PSP w Nowej Soli

W kategorii :  Najaktywniejsza Jednostka  OSP 
1.    Jednostka OSP w Przewozie
2.    Jednostka OSP w Starym Kisielinie-Zielona Góra
3.    Jednostka OSP W Mirostowicach Dolnych
4.    Jednostka OSP w Lubanicach
5.    Jednostka OSP w Bieniowie

W kategorii :  Najaktywniejszy strażak
1.    Pana Wąsika Andrzeja         OSP Stary Kisielin Zielona Góra
2.    Pana Ryszarda Kołoda         OSP Lubanice
3.    Pana Witkę Zbigniewa         OSP Mirostowice Dolne
4.    Pana Czajkowskiego Rafała        OSP Lipna
5.    Pana Micinowskiego Daniela        OSP Lubanice
6.    Pana Murawę Marcina         PSP Krosno Odrzańskie
7.    Pana  Jerzego Hryniewicza  z Wojskowej Straży Pożarnej z Potoku za całokształt pracy podczas trwania  programu 
Firma Podoland – Daniel Abratkiewicz ufundowała 45 swoich wyrobów-maści i serum          do regeneracji suchej skóry i paznokci.
Otrzymali je:
1.    Ochotnicza Straż Pożarna w Przewozie
2.    Ochotnicza Straż Pożarna w Lubanicach
3.    Jednostka Ratowniczo-Gaśnicza PSP w Sulechowie
W realizacji programu uczestniczyło 12 jednostek OSP i PSP z terenu województwa lubuskiego, program podsumowało 12 jednostek, w których przeprowadzono 38 akcji  zbiorowego oddawania krwi oraz indywidualne oddawanie krwi.

Swoisty rekord pobiła OSP w Przewozie – zorganizowali 6 akcji zbiorowego oddawania  krwi na terenie gminy, podczas tych akcji  362 osoby oddały 162,900  litrów krwi, o 19,350 litrów więcej niż w 2016r.
Jednostka Ratowniczo-Gaśnicza PSP w Sulechowie zorganizowała 6 akcji zbiorowego oddawania krwi, podczas których 292 osoby oddały 131,350 litrów krwi.
Regionalne Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Zielonej Górze i Oddziały Terenowe pobrały    1.548  donacji  tym samym    pozyskując 696,600  litrów krwi.  W  roku 2017 pobrano o 169 donacji  tj. więcej niż w roku ubiegłym  uzyskując  o 76,050 litra. 
Najwięcej krwi pobrano w następujących jednostkach:
1.    162,900            OSP Przewóz
2.    131,400            JRG Sulechów
3.     93,150            OSP Stary Kisielin-Zielona Góra
4.     66,600            OSP Mirostowice Dolne
5.     65,250            OSP Kożuchów
6.     65,250            KP PSP Krosno Odrzańskie
W latach 2006-2012 na terenie woj. lubuskiego powstało 7 klubów HDK PCK przy jednostkach OSP i PSP.     W 2018r. powstaje nowy Klub HDK PCK przy OSP w Otyniu.

Nagrody, puchary i upominki ufundowali:
1.    Lubuski Oddział Okręgowy PCK w Zielonej Górze
2.    Regionalne Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Zielonej Górze
3.    Daniel Abratkiewicz Podoland
4.    Komenda Wojewódzka PSP w Gorzowie Wlkp.
5.    Zarząd Wojewódzki ZOSP  Województwa 

Komisja składa serdecznie podziękowania wszystkim strażakom uczestniczącym w ogólnopolskim programie „Ognisty Ratownik Gorąca Krew 2017.”. Szczególne podziękowania kierujemy do Dyrekcji i pracowników Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Zielonej Górze i z Oddziałów Terenowych za sprawne pobieranie krwi podczas realizacji programu.
Szczególne podziękowania kierujemy do Pana Ryszarda Kołody z Ochotniczej Straży Pożarnej w Lubanicach – gospodarza dzisiejszej uroczystości.


poniedziałek, 11 grudnia 2017

Zielonogórska Grupa Społecznych Instruktorów Młodzieżowych PCK - wrześień/grudzień 2017

30 uczniów szkół gimnazjalnych oraz ponadgimnazjalnych w roku szkolnym 2017/2018 przynależy do Zielonogórskiej Grupy Społecznych Instruktorów Młodzieżowych Polskiego Czerwonego Krzyża. Od września do czerwca grupa spotyka się min. 2 razy w miesiącu - Dzięki przychylności Dyrekcji Bursy oraz pomocy Pani Grażyny Jagasyk, spotkania mogą odbywać się na terenie obiektu na ul. Botanicznej 60.

- od września rozpoczęliśmy kurs pierwszej pomocy - zajęcia prowadzi Instruktor Pierwszej Pomocy PCK Pani Paulina Grzesiowska-Nowak


- z okazji Dni HDK PCK, odwiedziliśmy Regionalne Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Zielonej Górze. Składamy serdeczne podziękowania Panu Krzysztofowi Piwowarczykowi za oprowadzenie nas po Centrum oraz przedstawienie procedur związanych z poborem krwi.



-  5 grudnia z okazji Dnia Wolontariusza, Lubuski Oddział Okręgowy PCK, przygotował małą konsumpcyjną niespodziankę dla naszych wolontariuszy ;) Również na grudniowym spotkaniu Pani Iwona Bonikowska - Wykładowca Uniwersytetu Zielonogórskiego na Wydziale Lekarskim oraz Nauk o Zdrowiu, wytłumaczyła nam jak poprawnie myć dłonie oraz ściągać jednorazowe rękawiczki. Zdobyta wiedza na pewno przyda się podczas zajęć z dziećmi i  podczas organizowanych Mistrzostw Pierwszej Pomocy PCK.


Od stycznia SIMy wyruszają do Zielonogórskich szkół i przedszkoli z zajęciami z pierwszej pomocy przedmedycznej oraz z programem "Dziel się uśmiechem"

Uroczystości w Zielonogórskim Ratuszu (30.10.) oraz w Filharmonii Zielonogórskiej (21.11) z okazji obchodów Dni Honorowych Dawców Krwi PCK, były doskonałą okazją, aby podziękować najbardziej zaangażowanym członkom Grupy SIM PCK.
Podziękowania oraz upominki otrzymali:
Agata Chreptak, Krzysztof Chrobot, Kacper Koźlarek, Adrianna Michalska, Paulina Mioduszewska, Iga Musielak, Katarzyna Pełka, Katarzyna Rutka, Julia Szabunia, Karolina Szrama, Hanna Wojciechowska, Jakub Wojtacha.


W związku z powyższym serdeczne podziękowania dla:

- Teatru Lubuskiego za ufundowanie 5 podwójnych wejściówek na wybrany spektakl
- Trattoria Pizza Pi za przygotowanie kolacji dla 5 osób
- Burger House Zielona Góra za przekazanie 3 voucherów
- Zielonogórskiego Ośrodka Kultury - Filia Centrum Nauki Keplera za przekazanie 10 biletów do Centrum Przyrodniczego w Zielonej Górze




Prowadzenie grupy jest możliwe, dzięki wsparciu Urzędu Miasta Zielona Góra - program "Młodzi, aktywni zielonogórzanie II edycja".

poniedziałek, 4 grudnia 2017

Kolejny uśmiechnięty maluch - rowerek dotarł do Igi.

Uroczyste przekazanie rowerka odbyło się  30 listopada 2017 r. w biurze Lubuskiego Oddziału Okręgowego PCK w Zielonej Górze.
Rowerek otrzymała pięcioletnia Iga, której mama odwiedziła nasze biuro i po formalnym przekazaniu rowerka zabrała go do domu. Kiedy Iga wróciła z przedszkola czekała na nią niespodzianka.

Polski Czerwony Krzyż jako podziękowanie społeczności lokalnej za przyjęcie pojemników PCK do zbiórki odzieży używanej i tekstyliów oraz przekazywaną przez społeczeństwo odzież, wspólnie z fundacją Eco Textil „od Was dla Was” przekazują sukcesywnie trójkołowe rowery dla osób niepełnosprawnych. Rehabilitacyjne rowery mają służyć do rehabilitacji i niwelowania schorzeń osób niepełnosprawnych. 

Protokół Wojewódzkiego Konkursu Plastycznego o tematyce HDK PCK

Protokół
podsumowania 38 Wojewódzkiego Konkursu Plastycznego
o tematyce Honorowego Krwiodawstwa
Polskiego Czerwonego Krzyża
zorganizowanego na terenie województwa lubuskiego
w ramach obchodów Dni Honorowego Krwiodawstwa
 Polskiego Czerwonego Krzyża

Zielona Góra 27.10.2017
 
Konkurs przeprowadzony został w miesiącach wrzesień-październik 2016 r.
w  placówkach oświatowych województwa lubuskiego w ramach obchodów
Dni Honorowego Krwiodawstwa Polskiego Czerwonego Krzyża.


Organizatorzy konkursu:
1. Lubuski Oddział Okręgowy - Lubuska Okręgowa Rada HDK PCK
    w Zielonej Górze
2. Związek Nauczycielstwa Polskiego Oddział w Zielonej Górze
3. Biuro Wystaw Artystycznych w Zielonej Górze
4. PGNiG SA Oddział w Zielonej Górze
5. Regionalne Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Zielonej Górze

Komisja w  składzie :

1. Pani Małgorzata Dobrucka                Przew. Komisji- BWA
2. Pani Karolina Spiak                           BWA Zielona Góra
3. Pani Magdalena Rokicka                   RCKiK  Zielonej Górze
4. Pani Jolanta Pietras                            PGNiG SA Oddział  Zielonej Górze
5. Pani Bogusława Fediuk-Pelińska        LOO PCK Zielona Góra

Komisja w powyższym składzie stwierdziła , że na konkurs wpłynęło 702  prac z  74  placówek oświatowych województwa lubuskiego

Przedszkola:
1.    Miejskie Przedszkole nr 3  - 68-200 Żary, 11 Listopada 22
1.    Zespół Szkół Specjalnych – 65-001 Zielona Góra, Piastowska
2.    Miejskie Przedszkole Nr 8  68-200 Żary, Górnośląska 28
3.    Przedszkole  Miejskie nr 2 , 66-620 Gubin ul. Kunickiego 8a
4.    Niepubliczne Przedszkole w Siedlisku, 67-112 Siedlisko, Głogowska 37
5.    Miejskie Przedszkole nr 2, 68-200 Żary ul. 1-go Maja 3a
6.    Zespół Szkół nr 1 w Nowym Miasteczku / Grupa 6 latków/67-124 N. Miasteczko, Marcinkowskiego 1
7.    Publiczne Przedszkole nr 9, 67-100 Nowa Sól, Wrocławska 35 B
8.    Publiczne Przedszkole 67-115 Bytom Odrzański , Dworcowa 19
9.    Publiczne Przedszkole nr 9, Wrocławska 35 B 67-100 Nowa Sól
10.    Przedszkole  Miejskie nr3  ul. Woj. Polskiego 16, 66-620 Gubin
11.    Zespół Szkół w Lubieszowie- Oddział Przedszkolny  Lubieszów 53, 67-100 Nowa Sól
12.    Przedszkole Miejskie nr 1, Piastowska 20, 66-520 Gubin
13.    Publiczne Przedszkole nr 12 , Os. Os. Konstytucji 3  Maja 12 H, 67-100 Nowa Sól
14.    Publiczne Przedszkole Nr 11  ul. Matejki  28, 67-100 Nowa Sól
15.    Publiczne  Przedszkole nr 5 , Kręta 18 67-100 Nowa Sól
16.    Prywatne Przedszkole, Muzealna 40 67-100 Nowa Sól

Świetlice :
1.    Świetlica PCK „Perełki” Nowa Sól
2.    Świetlica PCK „ Wiewiórka” Zielona Góra

Ośrodki Szkolno-Wychowawcze
1.    Młodzieżowy Ośrodek  Socjoterapii ul. Pałacowa 1  66-003 Przytok
2.    Zespół Szkół Specjalnych Nr 1  ul. Piastowska,  Zielona Góra
3.    Ośrodek  dla Dzieci z Wadami Słuchu i Mowy ul. Spokojna 2, 68-200 Żary
4.    Szk. Podst. w Wojnowie przy Szpitalu Reh.-Leczniczym dla dzieci,66-120 Kargowa, Wojnowo 7a
5.    Ośrodek Szkolno-Wychowawczy  w Sulęcinie, Lipowa 12, 69-200 Sulęcin
6.    Młodzieżowy Ośrodek Socjoterapii przy ZSEkon., ul. Rzepińska, 69-220 Ośno Lubuskie
Szkoły Podstawowe:  Kl. I-III
1.    Zespół Szkolno-Przedszkolny SP Nr 3  68-200 Żary, Parkowa 8
2.    Szkoła Podstawowa Grabice. 66-620 Gubin, Grabice 59
3.    ZSO Szkoła Podstawowa nr 5  Gubin, 66-620 Gubin ul. Piastowska 26
4.    Szkoła Podstawowa w Czarnowicach, 66-620 Gubin Czarnowice 20
5.    Szkoła Podstawowa nr 3 w Gubinie, 66-620 Gubin ul. Kresowa 48
6.    Szkoła Podstawowa nr 5 68-200 Żary, Częstochowska 15
7.    Szkoła Podstawowa  Olbrachtów, 68-200 Żary . Olbrachtów 40
8.    Szkoła Podstawowa nr 2, 66-620 Gubin, Szkolna 1
9.    ZE nr 6 Zielona Góra, 66-015 Zielona Góra , Przylep- 9 Maja6
10.    Publiczna Szkoła Podstawowa  nr 7 , Zielonogórska 5,  Zielona Góra
11.    Szkoła Podstawowa  nr 1 ul. Racławicka 2 66-620 Gubin
12.    Szkoła Podstawowa nr 2 , Niepodległości 2, 68-300 Lubsko
13.    Szkoła Podstawowa ul. Żeromskiego 3 67-100 Otyń
14.    Szkoła Podstawowa  ul. Markiewiczowej 7 67-106 Niedoradz
15.    ZE nr 7  Stary Kisielin-Szkolna 14 66-002 Zielona Góra
16.    Szkoła Podstawowa ul. Jeziorna 3 69-220 Ośno Lubuskie
17.    ZE nr 3 SP nr 21 Os. Pomorskie 13, 65-548 Zielona Góra
18.    Szkoła Podst. w Żakach Wielkich, Kościelna 25- 68-210  Nowe Czaple
19.    Szkoła Podstawa Ośno Lubuskie, ul. Jeziorna 3, 69-220 Ośno Lubuskie

Szkoły Podstawowe : Kl. IV-VI
1.    Szkoła Podstawowa w Czarnowicach 66-620 Gubin, Czarnowice 20
2.    Szkoła Podstawowa nr 1, 68-200 Żary Szymanowskiego 8
3.    Szkoła Podstawowa nr 5 , 68-200 Żary, Częstochowska 15
4.    Publiczna Szkoła Podstawowa nr 2, 67-100 Nowa Sól, Gimnazjalna 11
5.    Szkoła Podstawowa Olbrachtów, 68-200 Żary, Olbrachtów 40
6.    ZE nr2 Szkoła Podstawowa 17,65-436 Zielona Góra, Staffa 10
7.    Szkoła Podstawowa nr 2, 66-620 Gubin, Szkolna 1
8.    ZE nr 6 Zielona Góra, 66-015 Zielona Góra, Przylep- 9 Maja 6
9.    Szkoła Podstawowa nr 6  ul. Kingi  , Zielona Góra
10.    ZE nr 4 , Drzonków-Szkolna 2, 66-004 Zielona Góra
11.    Szkoła Podstawowa w Kołczynie, Sulęcińska 29, 66-435 Krzeszyce
12.    Szkoła Podstawowa nr 1 Racławicka 2, 66-620 Gubin
13.    Szkoła Podstawowa ul. Żeromskiego 3 67-106 Otyń
14.    Szkoła Podstawowa ul. Markiewiczowej 7 67-106 Niedoradz
15.    Zespół Szkół w Lubięcinie, 67-108 Lubięcin
16.    Szkoła Podstawowa ul. Parkowa 4  Trzebiechów
17.    Szkoła Podstawowa  w Grabicach 59, 66-620 Gubin
18.    Szkoła Podstawowa nr 3 ul. Piaskowa  52, 66-100 Sulechów
19.    Szkoła Podstawowa nr 3  ul. Kresowa 48 66-620 Gubin
20.    Szkoła Podstawowa w Mirocinie Dolnym, 67-120 Kożuchów
21.    Publiczna Szkoła Podstawowa nr 5  ul. Młodych 2 67-100 Nowa Sól
22.    Szkoła Podstawowa  Brody, Jagielnicka 97, 66-100 Sulechów
23.    Szkoła Podstawowa nr 2, 66-100 Sulechów
24.    Szkoła Podstawowa nr 8 ul. Kąpielowa,  65-001 Zielona Góra
25.    ZE 3 SP 21 Zielona Góra Os. Pomorskie 13, 65-548 Zielona Góra
26.    Szkoła Podstawowa ul. Ogrodowa 36, 66-008 Świdnica
27.    Szkoła Podstawowa nr 8, Partyzantów 9 68-200 Żary
28.    Szkoła Podstawowa w Żarkach Wielkich, ul. Kościelna 25- 68-210 Nowe Czaple

Gimnazja:
1.    ZSO Gimnazjum nr 2 Gubin, 66-620 Gubin ul. Piastowska 2
2.    Szkoła Podstawowa – Gimnazjum Czarnowice, 66-620 Gubin, Czarnowice 20
3.    ZE nr 4- Gimnazjum, ul. Drzonków-Szkolna, 66-004 Zielona Góra
4.    Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych nr 2 , Wrocławska 33 A, 67-100 Nowa Sól
5.    Zespół Szkół  - Gimnazjum w Lubięcinie, 67-108 Lubięcin 82
6.    Gimnazjum ul. Parkowa 4 Trzebiechów
7.    Publiczna Szkoła Podstawowa nr 2- Gimnazjum, Gimnazjalna 11 67-100 Nowa Sól
8.    Gimnazjum ul. Daszyńskiego 16 67-407 Szlichtyngowa
9.    ZE nr 4 –Gimnazjum, Drzonków-Szkolna 2, 66-004 Zielona Góra
10.    Szkoła Podstawowa- Gimnazjum., Ogrodowa 36 66-008 Świdnica

Szkoły Ponadgimnazjalne:
1.    I  Zespół Szkół Wschowa, 67-400 Wschowa, Kościuszki 11
2.    I Liceum Ogólnokształcące ul. Kilińskiego 7, 65-508 Zielona Góra
3.    III liceum Ogólnokształcące ul. Strzelecka 9, 65-452 Zielona Góra
4.    Liceum Ogólnokształcące Nowa Sól
5.    Zespół Szkół Budowlanych ul. Botaniczna 50, 65-392 Zielona Góra
6.    I LO z Oddziałami Dwujęzycznymi, ul. Matejki 1 67-400 Wschowa

Komisja w powyższym składzie po burzliwej dyskusji nagrodziła następujące prace z niżej wymienionych placówek oświatowych województwa lubuskiego.

Przedszkola
1.    Pilarska Zofia – Prywatne Przedszkole „Mali Odkrywcy” Nowa Sól,
2.    Krasowski Jacek – Miejskie Przedszkole nr 2 Żary,
3.    Klewin Michalina - Miejskie Przedszkole nr 2 Żary,
4.    Kawa Martyna – Miejskie Przedszkole nr 8 Żary,
5.    Jankowski Natan – Oddział Przedszkolny w Szkole Podstawowej nr 1 Gubin,
6.    Gornow Gabriela – Przedszkole Miejskie nr 3 Gubin,
7.    Mańkiewicz Natalia – Miejskie Przedszkole nr 2 Żary,
8.    Mysińska Julia – Przedszkole Miejskie nr 3 Gubin,
9.    Szczęśniak Aleksandra – Publiczne Przedszkole nr 9 Nowa Sól,
10.    Gawlik Amanda –Miejskie Przedszkole nr 1 Gubin,
11.    Bukowska Joanna – Publiczne Przedszkole nr 9 Nowa Sól

Świetlice
1.    Piasecka Magdalena – Świetlica PCK „Wiewiórka” w Zielonej Górze
2.    Nowacki Maciej – Świetlica PCK „Perełki” w Nowej Soli

Ośrodki Szkolno-Wychowawcze
1.    Wołyniec Krzysztof – SOSW w Sulęcinie
2.    Kowalczyk Konrad – SOSW Sulęcinie
3.    Kołodziejczak Aleksandra – Młodzieżowy Ośrodek Socjoterapii w Ośnie Lubuskim
4.    Chomutow Amelia – Ośrodek dla Dzieci z Wadami Słuchu i Mowy w Żarach
5.    Tarbaj Adam – ZSS nr 1 w Zielonej Górze
6.    Walkowiak Jakub - Młodzieżowy Ośrodek Socjoterapii w Przytoku
7.    Nawrot Dominika – SP w Wojnowie przy Szpitalku Rehabilitacyjno-Leczniczym dla Dzieci
8.    Rutkowski Dawid    - Młodzieżowy Ośrodek Socjoterapii w Przytoku

Szkoły Podstawowe kl. I-III
1.    Śrutwa Kornelia – Szkoła Podstawowa Olbrachtów
2.    Tołłoczko Karolina – SP nr 2 Lubsko
3.    Wąsik Katarzyna - SP nr 2 Lubsko
4.    Furtak Anna – SP Ośno Lubuskie
5.    Ruda Maja – SP nr 3 Żary
6.    Domańska Maja – ZE nr 3, SP nr 21 Zielona Góra
7.    Konopacki Bartosz - ZE nr 3, SP nr 21 Zielona Góra
8.    Staszczak Hanna - ZE nr 3, SP nr 21 Zielona Góra
9.    Pankiewicz Mateusz – SP nr 2 Gubin
10.    Tomsia Hanna – SP nr 2 Gubin

Szkoły Podstawowe  Kl. IV –VI
1.    Okienko Igor – ZE nr 4 w Zielonej Górze,  SP Drzonków
2.    Suchocka Julia - ZE nr 2 w Zielonej Górze,  SP nr 17
3.    Kasowska Jagoda – SP nr 2 Gubin
4.    Gąsiorowska Maria – SP Niedoradz
5.    Wobalis Wiktoria - ZE nr 3, SP nr 21 Zielona Góra
6.    Szymczak Wiktoria – SP Świdnica
7.    Kraszewski Marcin - ZE nr 3, SP nr 21 Zielona Góra
8.    Gawlik Nikola – SP nr 3 Gubin
9.    Giergasz Justyna – SP nr 1 Gubin
10.     Pawelec Maja    - SP nr 6 Zielona Góra

Gimnazja
1.    Pawlak Natalia – ZE nr 4 w Zielonej Górze– Gimnazjum Drzonków
2.    Wojtaszek Zofia - ZE nr 4 w Zielonej Górze– Gimnazjum Drzonków
3.    Staszewska Paulina – ZSO w Gubinie – Gimnazjum nr 2
4.     Mazurczak Kinga – Gimnazjum Trzebiechów
5.    Narloch Claudia – PSP nr 2 Nowa Sól - Gimnazjum

Szkoły Ponadgimnazjalne
1.    Dydyna Alicja – I LO Zielona Góra
2.    Smogór Michał – Zespół Szkół Budowlanych Zielona Góra

Wszyscy wymienieni  uczestnicy Wojewódzkiego Konkursu  Plastycznego o tematyce Honorowego Krwiodawstwa  otrzymują nagrody i dyplomy  / artykuły szkolne – farby, kredki, pędzle itp., oraz sprzęt sportowo - rekreacyjny/.

Nagrody ufundowali:
1.   Lubuski Oddział Okręgowy Polskiego Czerwonego Krzyża w Zielonej Górze
2.   Związek Nauczycielstwa Polskiego w Zielonej Górze
3.  Waldemar Sługocki Senator RP  Zielona Góra
4.   Regionalne Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Zielonej Górze
5.   Polskie Górnictwo Naftowe i Gazownictwo SA Oddział w Zielonej Górze
6.   Biuro Wystaw Artystycznych w Zielonej Górze
7.  PKP Polskie Linie Kolejowe S.A.

Po uroczystości  wręczenia nagród i upominków  poczęstunek ufundował Urząd Marszałkowski Województwa Lubuskiego i Polski Czerwony Krzyż.

                                                       Materiał Video  TVZG.pl 





Archiwum bloga