Protokół konkurs plastyczny o tematyce HDK PCK


Protokół
Podsumowania  Wojewódzkiego Konkursu Plastycznego
o tematyce Honorowego Krwiodawstwa
Polskiego Czerwonego Krzyża zorganizowanego na terenie województwa lubuskiego
Zielona Góra 13.12.2022


Konkurs przeprowadzony został w miesiącach wrzesień-październik – listopad 2022 r.
w  placówkach oświatowych województwa lubuskiego w ramach obchodów Dni Honorowego Krwiodawstwa Polskiego Czerwonego Krzyża


Organizatorzy konkursu:
1.    Lubuski Oddział Okręgowy - Lubuska Okręgowa Rada HDK PCK w Zielonej Górze
2.    Związek Nauczycielstwa Polskiego Oddział w Zielonej Górze
3.    Biuro Wystaw Artystycznych w Zielonej Górze
4.    PGNiG SA Oddział w Zielonej Górze
5.    Regionalne Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Zielonej Górze

Komisja w  składzie :
1. Pani Karolina Spiak            Przew. Komisji- BWA
2. Pan Kacper Będkowski            BWA Zielona Góra
3. Pani Paulina Grzesiowska –Nowak    Dyrektor LOO PCK Zielona Góra
4.Pani Ewa Kostrzewska            ZNP O/ Zielona Góra
5. Pani Bogusława Fediuk-Pelińska    LOO PCK Zielona Góra


Komisja w powyższym składzie stwierdziła , że na konkurs wpłynęło 708  prac 71 placówek oświatowych województwa lubuskiego


Przedszkola:
1.    Przedszkole Miejskie nr 4                 66-400 Gorzów W.  Kobylogórska 107
2.    Miejskie Przedszkole nr 13               65-013 Zielona Góra, Jęczmienna 1
3.    Miejskie Przedszkole nr 46               65-001 Zielona Góra
4.    Miejskie Przedszkole nr 10               68-200 Żary, Okrzei 15
5.    Przedszkole Miejskie nr 2                 66-620 Gubin, Kunickiego 8A
6.    Miejskie Przedszkole nr 37               65-941 Zielona Góra, Węgierska 9
7.    Miejskie Przedszkole Integ. nr 9       66-400 Gorzów W. Widok 25
8.    Przedszkole Miejskie nr 1                 66-620 Gubin Piastowska 20
9.    Zespół Szkolno-Przedszkolny nr 5    68-100 Żagań Nocznickiego 18
10.    Zespół Przeszklony  nr 2 i 3            68-100 Żagań Skarbowa 13
11.    Przedszkole Miejskie 3 Gubin         66-620 Gubin Woj. Polskiego 16
12.    Miejskie Przedszkole nr 8                68-200 Żary Górnośląska 28
13.    Miejskie Przedszkola Integ. nr 27    66-400 Gorzów W. Śląska 42
14.    Przedszkole Miejskie nr 20              66-400 Gorzów W. Walczaka 47

Świetlice :
      1.Świetlica PCK „Perełki”                   67-100 Nowa Sól Kasprowicza 12/5
Ośrodki Szkolno-Wychowawcze
1.    Młodzieżowy Ośrodek Socjoterapii    69-220 Ośno Lubuskie  Rzepińska 8
2.    Specjalny Ośrodek Szkolno-Wych.     69-200 Sulęcin Lipowa 12 a
3.    Zespół Szkól Specjalnych nr 14          66-400 Gorzów Wlkp. Mościckiego 3
4.    Zespół Szkół Specjalnych nr 1            65-001 Zielona Góra Piastowska 9
5.    Specjalny Ośrodek Szkolno-Wych.     68-200 Żary Spokojna 3-5
6.    Specjalny Ośrodek Szkolno-Wych.     67-100 Nowa Sól  Arciszewskiego 13
7.    Szkoła Podstawowa Specjalna nr 4     66-620 Gubin Piastowska 22

Szkoły Podstawowe Kl. I- III
       1.  Zespół Edukacyjny Nr 27               66-002 Z. Góra Stary Kisielin Szkolna 14
       2.  Szkoła Podstawowa                        67-120 Mirocin Dolny
       3.  Zespół Placówek Oświatowych      67-112 Siedlisko Kasztanowa 19
 4.  Szkoła Podstawowa nr 2                       66-620 Gubin, Szkolna 1
5.    Zespół Szkolno-Przedszkolny             68-200 Żary Broni Pancernej 8
6.    Szkoła Podstawowa nr 1                     66-620 Gubin Racławicka 2
7.    Szkoła Podstawowa nr 3                     66-100 Sulechów, ul. Piaskowa 52
8.    Szkoła Podstawowa w Strzegowie      66-620 Gubin, Strzegów 79
9.    Zespół Szkolno-Przedszkolny             67-106 Otyń Żeromskiego 3
10.    ZE nr 4 Szkoła Podstawowa nr 24    66-004 Z.Góra Drzonków-Szkolna 2
11.    Szkoła Podstawowa nr 2                   68-100 Sulechów 1-go Maja 7
12.    Szkoła Podst. w Czarnowicach z Filią  w Starosiedlu SP Czarnowice 20 66-620 Gubin
13.    Szkoła Podstawowa                          66-100 Sulechów Kalsk
14.    Zespół Edukacyjny nr 3                    65-548 Z.Góra Os .Pomorskie 13
15.    Szkoła Podstawowa w Brodach        66-100 Brody Jagielnica 77
16.    Szkoła Podstawowa Deszczno         66-446 Deszczno Lubuska 61
17.    Szkoła Podstawowa nr 2 Lubsko     68-300 Lubsko Bohaterów 6
18.    Szkoła Podstawowa nr 1                  68-100 Sulechów Styczniowa 23
19.    Szkoła Podstawowa                          68-200 Olbrachtów 40
20.    ZSO Szkoła Podstawowa nr 5          66-620 Gubin, Piastowska 26
21.    ZE 4 Szkoła Podstawowa24             66-004 Zielona Góra Drzonków –Szkolna 2
22.    Publiczna Szkoła Podstawowa nr 7  65-001 Zielona Góra Zielonogórska
23.    Zespół Szkolno-Przedszkolny           Świdnica
24.    Szkoła Podstawowa Małomice         67-320 Małomice, Pl. 1000-lecia 3
Szkoły Podstawowe  Kl. IV-VIII
1.Zespół Edukacyjny Nr 27                       66-002 Z. Góra Stary Kisielin-Szkolna 14        
2 Szkoła Podstawowa nr 3                         67-100 Nowa Sól, Botaniczna 22
3 Szkoła Podstawowa                                67-106 Niedoradz M. Markiewiczowej 7

4. Szkoła Podstawowa nr 2                       66-100 Sulechów, ul. Piaskowa 52
5.    Zespól Placówek Oświatowych         67-112 Siedlisko Kasztanowa 19
6.    Szkoła Podstawowa nr 2                   65-536 Zielona Góra Wyszyńskiego 101
7.    Szkoła Podstawowa nr 2                   66-200 Gubin Szkolna 1
8.    Zespół Szkolno-Przedszkolny           66-106 Otyń Żeromskiego 3    
9.    Szkoła Podstawowa nr 5                   68-200 Żary Okrzei 10
10.    SP Czarnowice  Filia w Starosiedlu   66-620 Gubin Czarnowice 20

11.    Szkoła Podstawowa nr 2                   67-100 Nowa Sól Gimnazjalna 11
12.    Szkoła Podstawowa nr 1                   65-5436 Z.Góra Wyszyńskiego 17
13.    Zespół Edukacyjny nr 11                   65-215 Z. Góra Św. Kingi 1
14.    Szkoła Podstawowa                           Cigacice
15.    Zespół Edukacyjny  nr 3                    65-548 Zielona Góra  Os. Pomorskie 13
16.    Szkoła Podstawowa  w Ściechowie    66-433 Lubiszyn        
17.    Szkoła Podstawowa w Brodach          66-100 Brody Jagielnica 97
18.    Szkoła Podstawowa nr 2 Lubsko        68-300 Lubsko Bohaterów 6
19.    Szkoła Podstawowa nr 1 Kożuchów   Kożuchów
20.    Szkoła Podstawowa Nr 1                     66-100 Sulechów Styczniowa 23
21.    Szkoła Podstawowa nr 14                    65-518 Z. Góra Jaskółcza 66
22.    Szkoła Podstawowa Nr 10                  66-400 Gorzów W. Towarowa 21
23.    ZSO Szkoła Podstawowa nr 16           66-400 Gorzów W. Dunikowskiego 5
24.    ZSO Szkoła Podstawowa nr 5             66-620 Gubin Piastowska 26
25.    ZE nr4 Szkoła Podstawowa nr 24        66-004 Zielona Góra Drzonków-Szkolna 2
26.    Publiczna Szkoła Podstawowa nr 7      65-001 Zielona Góra Zielonogórska
27.    Zespół Szkolno-Przedszkolny               Świdnica
28.    Szkoła Podstawowa  Małomice            67-320 Małomice Pl. 1000-lecia 3


Szkoły Średnie
1.    CKZIU Elektryk                         67-100 Nowa Sól Kościuszki 28
2.    Zespół Szkół Ekonomicznych    68-200 Żary Długosza 23
3.    Zespół Szkół Technicznych        65-218 Zielona Góra Wrocławska 65 A
4.    Bursa Zielona Góra                     65-392 Zielona Góra Botaniczna 60
5.    Zespół Szkół Tech. I Ogólnokształcących    66-407 Gorzów W. Czereśniowa 4 e
6.    Liceum Ogólnokształcące             66-100 Sulechów licealna 10
7.    CKUiZ „ Elektronik”                    65-001 Zielona Góra Staszica 2
8.    I Zespół Szkół Wschowa              67-400 Wschowa  Kościuszki 11    
9.    Liceum Ogólnokształcące             67-100 Nowa Sól Gimnazjalna 9  
10.    I Liceum Ogólnokształcące         68-200 Żary Podwale 16
11.    Państwowe Liceum Sztuk Plastycznych    65-001 Zielona Góra Batorego 70 a


Komisja w powyższym składzie po burzliwej dyskusji nagrodziła następujące prace z niżej wymienionych placówek oświatowych województwa lubuskiego.
Przedszkola
1. Radawska Sandra           Miejskie Przedszkole 8 68-200 Żary, Górnośląska 28
2.Hajdamacha Nina            MP nr 8 68-200 Żary, Górnośląska 28
2.Pawicka Hanna                MP nr 13 65-012 Zielona Góra Jęczmienna 1
3. Przybylska Ada               MP nr 10 68-200 Żary Okrzei15
4.Ledzion Aurelia               MP nr 10 68-200 Żary Okrzei 15
5. Poliańska Anna               MP nr 37 65-941 Zielona Góra Węgierska 9
6. Maciejewski Dominik    PM nr 2 66-620 Gubin  Kunickiego 8a
7. Demydenko Daryna        PM nr 3 66-620 Gubin Wojska Polskiego 16
8. Bareła Lena                     Zes. Szkol.-Przedszkolny nr 2i3 68-100 Żagań Skarbowa 13
10. Bęben Jolanta                PM nr 20 66-400  Gorzów Walczaka
            
Świetlice  
1. Yatsenko Wiktoria        Świetlica PCK „Perełki” Nowa Sól
2. Cielebąk Anna              Świetlica PCK „  Perełki” Nowa Sól

Ośrodki Szkolno-Wychowawcze
1.Jadecka Julia                   MOS 69-220 Ośno Lub. Rzepińska 8
2.Deka Estera                     SOSZ-Wych, 69-200 Sulęcin Lipowa 12 A
3. Kokot Jakub                    SOSZ-Wych 69-200 Sulęcin Lipowa 12 A
4. Wołyniec Dorota             SOSZ-Wych. 69-200 Sulęcin Lipowa 12 A
5. Wierciński Jan                SOSZ-Wych. 69-200 Sulęcin Lipowa 12 A
6. Zabielski Tomasz            Zespół Szkół nr 14 66-400 Gorzów Mościckiego 3
7. Nowicki Natan               SP Specjalna nr 466-620 Gubin Piastowska 22
8. Zawadzki Ggabriel         SOSZ-Wych. 67-100 Nowa Sól Arciszewskiego 13
9.Semków Aleksandra        SOSZ-Wych. 68-200 Żary Spokojna 3-5
10.Moroziński Dorian         ZSS nr 1 65—515 Zielona Góra  Piastowska 9
11. Słońska  Otylia              ZSS nr 1 65-515 Zielona Góra Piastowska 9

Szkoły Podstawowe kl. I-III
1.Zacharczuk Leon           ZE nr 7 SP nr 27 Stary Kisielin- Zielona Góra, liliowa 21
2. Derbot Sara                   SP nr 2 66-620 Gubin Szkolna 1
3.  Shchupak Denys           ZSP SP nr 3 68-200 Żary Broni Pancernej 8
4. Miąsko Franciszek         ZSP SP nr 3 68-200 Żary Broni Pancernej 8
5. Nezhyborets Sofiia         ZSP SP nr 3 68-200 Żary Broni Pancernej 8
6. Szybajło Gabriela           SP w Grabicach Filia w Strzegowie 79 66-620 Gubin
7. Chrześcijańska Joanna     ZSP 67-106 Otyń,  Żeromskiego 3
8. Kornaszewska  Bianka     SP nr 1 Sulechów Koło Plastyczne
9. Bajerski Fabian                SP nr 2  68-300 Lubsko Bohaterów6
10. Trojnar Fabian                SP nr 2 68-300 Lubsko Bohaterów 6
11. Opałka Wiktor                SP nr 2 368-300 Lubsko , Bohaterów 6
12. Zmuda Fabian                SP Brody 66-100 Sulechów, Jagielnicka 97
13. Świerszko Julia              ZE 3 SP nr 21 65-548 Z. Góra, Os. Pomorskie 3
14.Różańska Lena               ZE nr 3 SP nr 21 65-548 Z. Góra , Os. Pomorskie 13
15. Różański Aleksander     ZE nr 3 SP nr 21 65-548 Zielona Góra Os. Pomorskie 13
16 Szendi Aleksander          ZE nr 3 PS nr 21 65-548 Zielona Góra, Os. Pomorskie 13
17.Nowak Weronika            ZE nr 4 SP nr 24 66-004 Zielona Góra, Drzonków-Szkolna
18. Samokhina Anna           ZE nr 4 SP nr 24 66-004 Zielona Góra, Drzonków-Szkolna
19.Maculewicz Aleksandra  ZE n 4 SP nr 24 66-004 Z. Góra-Szkolna 2
 

Szkoły Podstawowe  Kl. IV –VIII

 1.Malinowski Bartłomiej            Szkoła Podstawowa  67-120 Kożuchów Mirocin Dolny
 2. Moszonka Aurelia                   ZSP Świdnica
3. Danielewicz Zuzanna               ZSO nr 16 SP nr 16 66-400 Gorzów  Dunikowskiego 5
4. Wziętkowiak Kamil                 SP nr 10 Gorzów W. Towarowa 21
5. Erdmański Wiktor                    SP nr 1 66-100 Sulechów Styczniowa 23
6. Chowańska Julia                      SP Brody 66-100 Sulechów Jagielnicka  97
7. Konopacki Bartosz                   ZE nr 3 SP nr 21 65-548 Zielona Góra, Os Pomorskie 13
8.Tarasiuk Nikodem                     SP Cigacice
9. Obara Lena                               SP nr 1  65-536  Zielona Góra  Wyszyńskiego 17
10.Podhorecka Laura                   SP nr 2  67-100 Nowa Sól Gimnazjalna 2
11. Kusiak Julia                           SP nr 2 67-100 Nowa Sól Gimnazjalna 2
12. Gil Antonina                          SP Czarnowice  20, 66-620 Gubin
13. Wasiński Ksawery                  SP nr 3 66-100 Sulechów Piaskowa 52
14. Walczak Norbert                    SP nr 3 66-100 Sulechów Piaskowa 52
15. Gaczyński Wojciech               SP nr 2 66-620 Gubin Szkolna 1
16. Kwiatkowska Wiktoria           SP nr 2 65-536 Zielona Góra, Wyszyńskiego 101
17.Zbaraszewska Natalia              SP nr 2  65-536 Zielona Góra, Wyszyńskiego 101
18. Siwek Nikodem                      Zespół Placówek Ośw, 67-112 Siedlisko Kasztanowa 19
19. Pelc Zuzanna                         SP 67-106 Niedoradz M. Markiewiczowej 7
20. Węgrzyn Julia                       SP 67-320 Małomice Pl. Tysiac Lecia 3
21.Folga Aleksander                   SP nr 1 66-100 Sulechów Styczniowa 23
22. Korytek Wioletta                   SP nr 2 66-300 Lubsko Bohaterów 2
23. Szagun Hanna                       Zespół Edukacyjny  nr 11,65-215 Z. Góra Kingi 1
24. Kowalska Amelia                SP Siechowice, 66-433 Lubiszyn

Szkoły średnie
1.Cegielska Dorota                    I LO 68-200 Żary,  Podwale 16
2. Pawlik Paulina                       I LO 68-200 Żary Podwale 16
3 Niewiadoma Julia                   Bursa 65-392 Zielona Góra Botaniczna 60
4. Lewkowicz Adrian                PLSZP 65-001 Zielona Góra, Batorego 70 A
5. Bronowicka Hanna                PLSZP 65-001 Zielona Góra Batorego 70 A
6. Tytuła Wiktoria                      LO 66-100 Sulechów  Licealna 10
7. Czochara Martyna                  LO 67-100 Nowa Sól Gimnazjalna 9
8. Nowacka Zuzanna                  ZSEkon.68-200 Żary Długosza 23
9.Idziak Julia                             CKZIU Elektryk 67-100 Nowa Sól
10. Dymanowska Martyna        ZSTi O 66-407 Gorzów Czereśniowa 4e

Wszyscy wymienieni  uczestnicy Wojewódzkiego Konkursu  Plastycznego o tematyce Honorowego Krwiodawstwa  otrzymują nagrody i dyplomy  /książki , artykuły szkolne – farby, kredki, pędzle itp.,/.

Nagrody ufundowali:
1.   Lubuski Oddział Okręgowy Polskiego Czerwonego Krzyża w Zielonej Górze
2.   Związek Nauczycielstwa Polskiego w Zielonej Górze
3.   Waldemar Sługocki Poseł RP  Zielona Góra
4.   Regionalne Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Zielonej Górze
5.   Polskie Górnictwo Naftowe i Gazownictwo SA Oddział w Zielonej Górze
6.   Biuro Wystaw Artystycznych w Zielonej Górze                                                                                                                            

 7.   PKP Polskie Linie Kolejowe S.A. , Zakład Linii Kolejowych w Zielonej Górze
Po uroczystości  wręczenia nagród i upominków zapraszamy na poczęstunek przygotowany przez organizatorów konkursu

Ognisty Ratownik Gorąca Krew 2022

 Protokół
z podsumowania XV Edycji Ogólnopolskiego Programu
Strażacy w Honorowym Krwiodawstwie  Polskiego Czerwonego Krzyża
„Ognisty Ratownik Gorąca Krew- 2022 r.”



Komisja w składzie :
1.    Pan Jan Kowalczyk  -  przewodniczący
2.    Pan Krzysztof Piwowarczyk -  członek komisji
3.    Pani Bogusława Fediuk-Pelińska - członek komisji

Czas trwania  programu : styczeń – grudzień 2022r.
Do programu  przystąpiły następujące jednostki z terenu województwa lubuskiego:
 Jednostki Państwowej Straży Pożarnej:
1.    Komenda Wojewódzka PSP Gorzów Wlkp.
2.    Komenda Powiatowa PSP w Krośnie Odrzańskim
3.    Komenda Powiatowa w Nowej Soli
4.    JRG PSP  w Sulechowie


Jednostki Ochotniczej Straży Pożarnej :
1.    Ochotnicza Straż Pożarna w Kożuchów
2.    Ochotnicza straż Pożarna w Przewozie
3.    Ochotnicza Straż Pożarna w Mirostowicach Dolnych
4.    Ochotnicza Straż Pożarna w Starym Kisielinie
5.    Ochotnicza Straż Pożarna w  Otyniu
6.    Ochotnicza Straż Pożarna  w Lubanicach
7.    Ochotnicza Straż Pożarna w Zbąszynku


W/wymienione jednostki Państwowej Straży Pożarnej i  Ochotniczej Straży Pożarnej od lat  uczestniczą w naszym programie – wyjątek stanowi Ochotnicza Straż Pożarna w Zbąszynku, która przystąpiła do programu w 2022r.

Jednostki oceniane były wg następujących kategorii:


1.    Najaktywniejsza Komenda Powiatowa PSP

2.   Najaktywniejsza Jednostka Ochotniczej Straży Pożarnej 

3.   Najaktywniejszy strażak w woj. lubuskim


Komisja  w powyższym składzie postanowiła nagrodzić i wyróżnić
W kategorii : Najaktywniejsza Komenda Powiatowa – Miejska PSP
1.    Komenda Wojewódzka PSP w Gorzowie Wlkp.
2.    Jednostka Ratowniczo-Gaśnicza PSP w Sulechowie
3.    Komenda Powiatowa PSP w  Krośnie Odrzańskim
4.    Komenda Powiatowa PSP w Nowej Soli - wyróżnienie


W kategorii :  Najaktywniejsza Jednostka  OSP  
1.    Miejsce Jednostka  OSP w Przewozie
2.    Miejsce Jednostka  OSP  w Starym Kisielinie – Zielona Góra
3.    Miejsce Jednostka OSP w Zbąszynku
4.    Miejsce Jednostka OSP w Lubanicach
5.    Miejsce Jednostka OSP w Mirostowicach Dolnych
6.    Miejsce Jednostka  OSP w Kożuchowie OSP   
 

Wyróżnienie:  OSP Otyń i OSP  Wygnańczyce-Łysiny

W kategorii :  Najaktywniejszy strażak województwa lubuskiego


1.    Pan Andrzej Wąsik -  OSP Stary Kisielin Zielona Góra + organizator akcji w Starym Kisielinie-Zielonej Górze

2.    Pan Jerzy Hryniewicz -Wojskowa Straż Pożarna z Potoku + organizator akcji w Przewozie

3.    Pan  Tymoteusz Kopaczel Komenda Wojewódzka PSP w Gorzowie Wlkp.


Ponadto Komisja postanowiła wyróżnić organizatorów akcji i popularyzatorów Ruchu Honorowych Dawców Polskiego Czerwonego Krzyża :
4.    Pan Marcin Murawa -  KP PSP Krosno Odrzańskim
5.    Pan Michał Gras-KP PSP Nowa Sól
6.    Pan Mirosław Pacyna - JRG PSP Sulechów
7.    Pan Krzysztof Witka  - OSP Mirostowice Dolne
8.    Pan Tomasz Walczak - OSP Kożuchów
9.    Pan Ryszard Kołoda - OSP Lubanice
10.   Pan Adam  Wachowski - OSP Otyń
11.    Pani Kornelia Grąs - OSP Zbąszynek
12.    Pani Anna Musielak - OSP Wygnańczyce


W realizacji programu uczestniczyło 12 jednostek OSP i PSP z terenu województwa lubuskiego, program podsumowało 12 jednostek, w których przeprowadzono 35 akcje  zbiorowego oddawania krwi oraz indywidualne oddawanie krwi.

Regionalne Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Zielonej Górze i Oddziały                    
Trenowe pobrały   554,600  litrów krwi.

Najwięcej krwi pobrano w następujących jednostkach:
1.    Komenda Wojewódzka PSP w Gorzowie Wlkp.                                       117,450
2.    Ochotnicza Straż w Przewozie                                                                   141,200
3.    Ochotnicza Straż Pożarna  w Starym Kisielinie –Zielonej Górze              75,900
4.    Ochotnicza Straż Pożarna  w Zbąszynku                                                    63,450
 

W latach 2006-2022 / od początku trwania na terenie programu/ na  terenie  woj. lubuskiego powstało 9 klubów HDK PCK przy jednostkach OSP i PSP.    

 W 2022r. powstał  nowy Klub HDK PCK przy OSP w Zbąszynku .

Nagrody, puchary i upominki ufundowali:
1.    Lubuski Oddział Okręgowy PCK w Zielonej Górze
2.    Regionalne Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Zielonej Górze
3.    A.Arkada Sp. w Zielonej Górze
4.    Zarząd Wojewódzki ZOSP RP  Województwa  Lubuskiego
5.    Urząd Miasta Zielona Góra
6.    Stowarzyszenie Lubuskie Trójmiasto
7.    Papillio  Sp.   w Zielonej Górze


Komisja składa serdecznie podziękowania wszystkim strażakom i organizatorom uczestniczącym w ogólnopolskim programie PCK „Ognisty Ratownik Gorąca Krew 2022.”.

Zielona Góra, 10.12.2022 r.

 Zdjęcia: Gazeta Lubuska - Mariusz Kapała


Rekrutacja do Grupy Wsparcia Humanitarnego PCK w Zielonej Górze !

 

 

Rekrutujemy kandydatów do Grup Pomocy Humanitarnej PCK ❗️⛑
Nasze grupy zajmują się udzielaniem pomocy humanitarnej, a przede wszystkim:
⛑ tworzą i zaopatrują miejsca tymczasowego schronienia,
⛑ przekazują wsparcie rzeczowe osobom w kryzysie humanitarnym,
⛑ zapewniają wsparcie psychospołeczne.
Udział w grupie to przede wszystkim ogromna satysfakcja z pomocy, którą możemy nieść wraz z innymi, oddanymi sprawie ludźmi. To właśnie z nami nauczysz się radzić sobie w trudnych sytuacjach, a także bezpośrednio będziesz nieść pomoc potrzebującym ❤️🤝
Jak wygląda nasz proces rekrutacyjny?
1️⃣ Wypełniasz formularz, do którego link znajdziesz poniżej.
2️⃣ Skontaktujemy się z Tobą i zaprosimy do dalszych etapów rekrutacji.
3️⃣Przed Tobą 12-miesięczny staż kandydacki, wypełniony szkoleniami i ćwiczeniami, w trakcie którego przygotujemy Cię do działań.
Rekrutacja potrwa do końca października.
Link do formularza ⬇️
https://forms.gle/v7Nc35VHErD5HeQi7
Czekamy właśnie na Ciebie! ❗️🤝

Remont pomostów - Ośrodek PCK w Sławie

 

Lubuski Oddział Okręgowy Polskiego Czerwonego Krzyża w dniu 21.07.2022 otrzymał od Nadleśnictwa Sława Śląska darowiznę pieniężną w kwocie 5 tysięcy złotych.

Darowizna została wykorzystana zgodnie z przeznaczeniem  tj. na dofinansowanie zakupu desek oraz impregnatu, w celu odnowienia pomostów znajdujących się na jeziorze Sławskim.  Do wykonania zostały jeszcze poręcze, na których zostanie umieszczony logotyp Lasów Państwowych.

 



 

26 Mistrzostwa Polski w szachach Honorowych Dawców Krwi PCK

W dniach 16-18 września w Ośrodku Szkoleniowo-Wypoczynkowym PCK w Sławie odbyły się 26 Mistrzostwa Polski w szachach Honorowych Dawców Krwi PCK. Z całego kraju 29 szachistów-krwiodawców rywalizowało tytuł Mistrza Polski. 

W klasyfikacji indywidualnej, zwycięzcą został Pan Daniel Michalski z JW4408 Sulechów, Wicemistrzem Kamil Gałuszka, a III miejsce zdobył Aleksander Jankowski - obaj z Klubu HDK PCK Czernica Wrocław. 

W klasyfikacji drużynowej wygrał Klub HDK PCK Czernica Wrocław, II miejsce - Klub HDK PCK Ostaszewo, III miejsce Klub HDK PCK przy JW4408 Sulechów.

Zwycięzcy zostali uhonorowani pucharami oraz nagrodami rzeczowymi ufundowanymi przez Lubuski Oddział Okręgowy Polskiego Czerwonego Krzyża. Natomiast wszyscy uczestnicy Mistrzostw otrzymali dyplomy oraz upominki.




Więcej na stronach :

https://gazetalubuska.pl/mistrzostwa-polski-honorowych-dawcow-krwi-w-szachach-reprezentanci-sulechowa-wsrod-najlepszych-w-polsce/gh/c11-16890579

 https://www.gminaslawa.pl/5318-szachowe-mistrzostwa-honorowych-dawcow-krwi.html

 https://myglogow.pl/honorowi-dawcy-krwi-zagrali-w-szachy-mistrzostwa-polski-byly-w-slawie-zdjecia/

 

Archiwum bloga