Zbiórka krwi z okazji 100 lat PCK

W dniu dzisiejszym tj. 23 maja 2019 r. w Zielonogórskim Ratuszu odbyła się zbiórka krwi dzięki współpracy z Regionalnym Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Zielonej Górze. Każdy dawca krwi, w dniu dzisiejszym, otrzymywał wylosowany podarunek, m. in. vouchery ufundowane przez pizzerię Da Grasso, pijalnię czekolady Heban, kawiarnie Cafe Rosa, kawiarnię Cafe' Kratka, restaurację Wegarnik, restaurację Łeb na Karku oraz zaproszenia na terapię antynikotynową i trening siłowy ufundowany przez firmę Sharpless. Była to doskonała okazja aby wyróżnić i odznaczyć krwiodawców, którzy systematycznie oddają krew i osiągnęli odpowiednią liczbę donacji by zostać Zasłużonym Honorowym Dawcą Krwi. Warto w tym miejscu podziękować Orkiestrze Dętej "Zastal", która wystąpiła dla  wyróżnionych dawców krwi.
W czasie trwania zbiórki krwi, każdy cyklista mógł bezpłatnie oznakować swój rower dzięki współpracy z zielonogórską Policją.
Mieszkańcy Zielonej Góry mogli również zbadać sobie ciśnienie, które mierzyli studenci Uniwersytetu Zielonogórskiego z Wydziału Lekarskiego i Nauk o Zdrowiu.
Na akcji obecna była Grupa SIM PCK, która zachęcała przechodniów do oddawania krwi, przeprowadzała pokaz Pierwszej Pomocy i promowali Honorowe Krwiodawstwo, zwłaszcza dzieciom z Miejskiego Przedszkola nr 17, którzy odwiedzili nas pod Ratuszem i mieli okazję zapoznać się z procesem poboru krwi.
Serdecznie dziękujemy wszystkim za wsparcie i udział w akcji, a odznaczonym gratulujemy.


Archiwum bloga