XXVI Ogólnopolska Olimpiada Promocji Zdrowego Stylu Życia PCK - Etap Okręgowy

W dniu 15 marca 2018 r. w Zespole Szkół Akademickich "Lotnik" odbyła się XXVI Olimpiada Promocji Zdrowego Stylu Życia etap okręgowy. O godzinie 10:00 rozpoczął się test z  zakresu wiedzy o zdrowiu, profilaktyce – było 40 pytań. Młodzież pisała w dwóch kategoriach: gimnazjalnej i szkół podstawowych kl. 7  oraz ponadgimnazjalnej. W jury zasiadły Pani Joanna Adamczyk i Ewelina Wyczawska z Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologiczne w Zielonej Górze, Pani Monika Michalak z Departamentu Zdrowia Lubuskie Urzędu Marszałkowskiego, Pan Zdzisław Martyniuk Prezes Lubuskiego Oddziału Okręgowego PCK.
Warto wspomnieć, że o zwycięstwie decydowała suma punktów zdobytych z testu oraz z akcji promującej zdrowy styl życia. Uczniowie musieli  przeprowadzić akcję, a następnie opis wydarzenia przesłać do oceny jury, w którym zasiadła również Pani Bogusława Buśko Wojewódzki Konsultant ds. pielęgniarstwa.

W etapie okręgowym wzięło udział 11 reprezentantów z Oddziałów Rejonowych PCK. W kategorii ponadgimnazjalnej zwyciężyła uczennica reprezentująca Oddział Rejonowy PCK w Nowej Soli - uczennica Liceum Ogólnokształcącego im. K.K. Baczyńskiego w Nowej Soli – Magdalena Nadolna pod opieką Pani Karoliny Pacholak. W kategorii gimnazjalnej i podstawowej zwyciężyła uczennica reprezentująca Oddział Rejonowy PCK w Zielonej Górze  - uczennica Szkoły Podstawowej nr  2 w Zielonej Górze –Aleksandra Dziaduszek pod opieką Pani Elizy Pietkiewicz-Hanus. Przed dziewczynami kolejny etap, już 25 - 27 maja 2018 roku FINAŁ, który odbędzie się w Łodzi. Wszystkim uczestnikom gratulujemy wiedzy i życzymy powodzenia.

Patronat nad XXVI edycją Olimpiady zgodzili się objąć: Minister Edukacji Narodowej, Główny Inspektor Sanitarny, Dyrektor Krajowego Centrum ds. AIDS, Dyrektor Instytutu Żywności i Żywienia oraz Rektor Uniwersytetu Medycznego w Łodzi. W tym roku po raz kolejny partnerem Olimpiady jest Coca-Cola HBC Polska.  

Archiwum bloga