8 maj - Światowy Dzień Czerwonego Krzyża i Czerwonego Półksiężyca

Światowy Dzień Czerwonego Krzyża i Czerwonego Półksiężyca obchodzony jest 8 maja, w dniu urodzin H. Dunanta założyciela Czerwonego Krzyża. Z tej okazji na całym świecie organizowane są imprezy okolicznościowe podkreślające historię i  wagę Czerwonego Krzyża oraz misję i zasady którymi kieruje się nasze Stowarzyszenie.
Lubuski Oddział Okręgowy Polskiego Czerwonego Krzyża od 37  lat organizuje konkurs wiedzy o Czerwonym Krzyżu, Polskim Czerwonym Krzyżu i Międzynarodowym Prawie Humanitarnym skierowany do uczniów VI klas podstawowych. O godz. 8:30 w Ośrodnku Doskonalenia Nauczycieli  w Zielonej Górze odbył się Zielonogórski Etap Rejonowy Konkursu, podczas którego rywalizowało 18 uczniów. Najlepsi okazali się:

I miejsce - Julia Świątek - Szkoła Podstawowa nr 24 w Zielonej Górze
II miejsce - Michał Urbański - Szkoła Podstawowa nr 21 w Zielonej Górze
III miejsce - Jagna Prętka - Szkoła Podstawowa nr 24 w Zielonej Górze

Nagrody dla uczestników Konkursu Rejonowego ufundowane zostały z środków Miasta Zielona Góra w ramach programu "Młodzi Aktywni zielonogórzanie II Edycja".

Wyżej wymieniona trójka uczniów awansowała do etapu Wojewódzkiego, który rozpoczął się o godz. 11:00.            

Do finału  wojewódzkiego konkursu wiedzy o CK, PCK i MPH  przystąpiło 23 uczestników z 7 Oddziałów Rejonowych PCK.

Klasyfikacja:

I miejsce - Paulina Olejnik - Zespół Szkół w Grabicach
II miejsce - Michał Urbański - Szkoła Podstawowa nr 21 w Zielonej Górze
III miejsce - Martyna Stróżyk - Publiczna Szkoła Podstawowa nr 1 w Żaganiu

W czasie trwania konkursu było obecne Radio Zachód.

W tym samym czasie na zielonogórskim deptaku odbył się happening pt. "Zjedz donuta w urodziny H. Dunanta", którego organizatorem była Zielonogórska Grupa Społecznych Instruktorów Młodzieżowych Polskiego Czerwonego Krzyża. Pomimo niesprzyjającej aury, udało się zachęcić Zielonogórzan do udziału w akcji.

Na zakończenie Tygodnia Polskiego Czerwonego Krzyża, odbędzie się Zjazd Zwyczajny Lubuskiego Oddziału Okręgowego Polskiego Czerwonego Krzyża. / 13.05.2017 /


Archiwum bloga