Chroń Dziecięce Uśmiechy - przeglądy dentystyczne

We wrześniu ruszyła III edycja programu „Chroń Dziecięce Uśmiechy”. W ciągu roku szkolnego 100 000 dzieci w całej Polsce będzie mogło wziąć udział w lekcjach o higienie jamy ustnej prowadzonych w ramach Klubów Wiewiórka PCK , a u 9000 dzieci zostaną przeprowadzone w przeglądy stomatologiczne.
Tym razem organizatorzy Wrigley Poland i Polski Czerwony Krzyż wraz z partnerami merytorycznymi Polskim Towarzystwem Stomatologicznym, Polskim Towarzystwem Stomatologii Dziecięcej oraz Grupą LUX MED dotarli z przeglądami dentystycznymi do 7 szkół w woj. lubuskim :

Szkoła Podstawowa nr 17 w Zielonej Górze + Szkoła Podstawowa w Cigacicach
Szkoła Podstawowa nr 1 w Zielonej Górze
Szkoła Podstawowa w Otyniu + Szkoła Podstawowa w Niedoradzu
Szkoła Podstawowa nr 7w Żaganiu + Szkoła Podstawowa w Olbrachtowie

Każde dziecko, którego rodzic wyraził zgodę otrzymało pakiet w którego skład wchodziła szczoteczka i pasta do zębów oraz informacja dla rodziców o stanie uzębienia dziecka. W przeglądach wzięło udział 1770 dzieci.

Dziękujemy Dyrekcji Szkół biorących udział w przeglądach za dobrą organizację i miłą atmosferę, firmom obsługujące przeglądy dentystyczne tj. Master Brand Group  Grupy LUX MED. Dziękujemy również Zielonogórskiej Grupie SIM PCK oraz Wolontariuszom PCK w Otyniu oraz Żaganiu za przygotowanie i obsługę stoisk z pierwszą pomocą. 

Program „Chroń Dziecięce Uśmiechy” jest możliwy dzięki współpracy Polskiego Czerwonego Krzyża z firmą Wrigley Poland. Co roku 1 % ze sprzedaży dowolnych gum marki Orbit® w okresie 1.09-31.10  przeznaczony jest na realizację programu.


Archiwum bloga