8 maj 2015 - Wojewódzki Konkurs Wiedzy o CK,PCK oraz MPH

108 uczniów klas VI z 38 Szkół Podstawowych województwa lubuskiego wzięło udział w tegorocznej edycji Konkursu Wiedzy o Czerwonym Krzyżu, Polskim Czerwonym Krzyżu i Międzynarodowym Prawie Humanitarnym zorganizowanego przez Lubuski Oddział Okręgowy PCK w Zielonej Górze.

W finałowym etapie młodzież mierzyła się z 31 otwartymi pytaniami testowymi (w tym krzyżówka). Sprawdzano wiedzę uczestników min.: o Konwencjach Genewskich, książce „Wspomnienie Solferino” oraz historii Polskiego Czerwonego Krzyża. Wszyscy uczestnicy zostali także poproszeni o napisanie kilu zdań o tym, dlaczego zdecydowali się wstąpić do PCK.

Test pozwalał zdobyć 47 punkty. Najwięcej, bo 40 punktów zdobyło ex aequo 3 uczniów tj. Agnieszka Gazdecka i Julia Moszkwowic z Publicznej Szkoły Podstawowej w Drzonkowie oraz Dominika Ławecka z Szkoły Podstawowej nr 2 w Nowej Soli

Wszyscy uczestnicy konkursu wojewódzkiego otrzymali dyplomy i nagrody rzeczowe: torby turystyczne,, akcesoria komputerowe itp. Lubuski Oddział Okręgowy nie zapomniał również o opiekunach szkolnych kół PCK, dla których przygotowano upominki i podziękowania.
Archiwum bloga