Moja historia

Miliardy ludzi na świecie są związane z Czerwonym Krzyżem. A Ty?

 Co roku 8 maja obchodzimy Światowy Dzień Czerwonego Krzyża i Czerwonego Półksiężyca. Świętujemy siłę społeczności złożonej z ludzi niosących pomoc w sytuacjach ekstremalnych oraz w ramach codziennych obowiązków. Co roku Czerwony Krzyż pomaga ponad 180 milionom ludzi na całym świecie  - poprzez programy stworzone dla lokalnych społeczności, pomoc humanitarną w trakcie klęsk i katastrof oraz dawanie nadziei na lepsze jutro.

Ludzie odruchowo chcą wspierać i pomagać. To część ludzkiej natury -  mówi Bekele Geleta, Sekretarz Generalny Międzynarodowej Federacji Czerwonego Krzyża i Czerwonego Półksiężyca.  Każdy z nas nosi w sobie ziarno humanitaryzmu, a Czerwony Krzyż i Czerwony Półksiężyc stwarza przestrzeń do współdziałania i wzmacniania siły oddziaływania dobrych serc - dodaje Geleta.

Skala działania i wielkości światowej sieci wolontariuszy skupionych wokół Czerwonego Krzyża i Czerwonego Półksiężyca jest niezwykła i nieporównywalna z żadną inną organizacją – mówi Yves Daccord, Dyrektor Generalny Międzynarodowego Komitetu Czerwonego Krzyża. Gdziekolwiek nie trafisz, znajdziesz ludzi gotowych dzielić się swoimi opowieściami
i doświadczeniem pracy w ramach ruchu
– podkreśla Daccord.

Prawie każdy ma swoją historię związaną z Czerwonym Krzyżem lub Czerwonym Półksiężycem. W Światowym Dniu Czerwonego Krzyża i Czerwonego Półksiężyca zapraszamy wszystkich do podzielania się swoją historią ze swoimi znajomymi i rodziną na – ściągnij plik, opisz swoją historię i wyślij na promocja@pck.org.pl

Zapraszamy do obejrzenia historii członków i wolontariuszy Czerwonego Krzyża lub Czerwonego Półksiężyca z całego świata: 

Archiwum bloga