XIV Konferencja nt. Krwiodawstwa i Transplantacji pt. Bezcenny Dary - Być czy Żyć?

XIV Konferencja nt. Transplantacji i Krwiodawstwa pt. "Bezcenny Dar - Być czy Żyć?" zakończyła się sukcesem.
Kolejny już raz udało się w jednym miejscu gościć osoby po przeszczepie, dawcę, lekarzy, profesorów i młodzież.
Dzięki współpracy Polskiego Czerwonego Krzyża z Uniwersytetem Zielonogórskim udaje się o trudnych sprawach rozmawiać w sposób przystępny bez pozbawienia tematu jego wagi. Transplantacja i krwiodawstwo zostało przedstawione przez naszych wykładowców z kilku stron.  Zaprzyjaźniona z konferencją Pani mgr Izabela Brzychcy - koordynator szpitalny "Poltransplant" Szpital Wojewódzki w Gorzowie Wlkp. opisała jak wygląda technicznie jej praca i ile emocji trzeba okiełznać żeby móc robić to co ona. Lek. med. Bartosz Kudliński - spec. anestezjologii i intensywnej terapii opowiedział jak na tle historii kształtowała się wiedza w tym temacie i jakie postępy poczyniła medycyna w temacie transplantacji..
Po przerwie oddaliśmy głos naszym niezwykły gościom... Był z nami Krzysztof Machajek, w jego klatce piersiowej bije serce człowieka dzięki, któremu dostał nowe życie.
Adam Stankiewicz opowiadał o tym jak został dawcą szpiku kostnego.
Wszyscy chętni mogli zadawać pytania, moderowały dyskusją Pani prof. Bogumiła Burda, Łukasz Wojtacha oraz Jan Kowalczyk.
Akademickie Koło PCK przygotowało prezentacje porównującą opinie lubuszan nt. Krwiodawstwa i Transplantacji z roku 2015 i 2019.
Po raz pierwszy udało się nam przeprowadzić w czasie Konferencji interaktywną ankietę, której wyniki aktualizowały się w czasie rzeczywistym. Każdy uczestnik mógł oddać głos na zadane pytania przy użyciu telefonu komórkowego, następnie specjaliści wypowiadali się na temat wyników ankiety.

Jeszcze raz dziękujemy wszystkim, którzy naszą konferencję wsparli: Pani Marszałek za patronat, Panu Prezydentowi Zielonej Góry za wsparcie finansowe i patronat.
Dziękujemy oczywiście Jego Magnificencji Rektorowi Uniwersytetu Zielonogórskiego prof. dr hab. Tadeuszowi Kuczyńskiemu za współorganizację Konferencji.

Archiwum bloga