Kolonia 2018 Ośrodek PCK w Sławie - II Turnus

W dniach 12-22 lipca 2018 r. odbył się kolejny turnus kolonii na ośrodku PCK w Sławie. Ponownie młodzi ludzie mogli spędzać aktywnie czas na wypoczynku i edukacji w duchu patriotyzmu z okazji 100-lecia odzyskania niepodległości. Tym razem gościliśmy dzieci z Gubina. Jak pisze uczestniczka turnusu:
"Pierwszego dnia poznawaliśmy zasady bezpieczeństwa, a następnie odbyła się dyskoteka zapoznawcza. Dzień później pojechaliśmy na wycieczkę do Bogilu - krainy zabaw za Wolsztynem, a pod wieczór odbył się roztańczony apel. Trzeciego dnia wybraliśmy się na zakupy, po powrocie z miasta obozowicze szykowali stroje na bal przebierańców - odbył się on o godz. 20:00, Większość osób brał udział w konkursie na najlepsze przebranie. Konkurs wygrały następujące osoby: 1.Marsjanki ( Gabrysia, Natalia) ; 2. Janusz (Batuhan); 3.Wiesiu hodowca świnek (Kinga); wyróżnienie - drzewo w taśmie (Sebastian).
Czwartego dnia osoby chętne uczestniczyły w niedzielnej Mszy Św. po powrocie do ośrodka wszyscy wybrali się na plażę miejską, potem odbyły się krótkie zawody sportowe. Następnego dnia wybraliśmy się do "Wioski Piratów", gdzie dostaliśmy medale. Pod wieczór dokończyliśmy rozgrywki sportowe. Dnia szóstego po raz drugi poszliśmy do miasta, potem odbył się Chrzest Obozowy, a wieczorem zagraliśmy w grę "Oszust".
Bawiliśmy się w Terenowe Biegi Patrolowe i sport na wesoło. Odbywały się dyskoteki, karaoke i konkurs "Mam Talent". W niedzielę 22 lipca rankiem wyjeżdżamy do domu - do Gubina i okolic.

Kolonia współfinansowana jest przez: Lubuskie Kuratorium Oświaty, Radę Pań przy Polskim Czerwonym Krzyżu i Gminę Gubin.Archiwum bloga