XXV Okręgowa Olimpiada Promocji Zdrowego Stylu Życia PCK

W dniu 24 marca 2017 r. w Zespole Szkół Akademickich "Lotnik" odbyła się XXV Olimpiada Promocji Zdrowego Stylu Życia etap okręgowy. Zmagania z 40 pytaniami z zakresu wiedzy o zdrowiu, profilaktyce i wiedzy o Czerwonym Krzyżu rozpoczęły się o godzinie 10:00. Młodzież pisała w dwóch kategoriach: gimnazjalnej i ponadgimnazjalne. W jury zasiadły Pani Joanna Adamczyk i Ewelina Wyczawska z Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologiczne w Zielonej Górze, Pan Zdzisław Martyniuk Prezes Lubuskiego Oddziału Okręgowego PCK oraz Paulina Grzesiowska-Nowak Instruktor Pierwszej Pomocy PCK.
Warto wspomnieć, że o zwycięstwie decydowała suma punktów zdobytych z testu oraz z akcji promującej zdrowy styl życia. Uczniowie musieli  przeprowadzić akcję, a następnie opis wydarzenia przesłać do oceny jury, w którym zasiadła również Pani Iwona Bonikowska reprezentująca PCK oraz Uniwersytet Zielonogórski (wykładowca UZ ).
W etapie okręgowym wzięło udział 15 reprezentantów z Oddziałów Rejonowych PCK. W kategorii ponadgimnazjalnej zwyciężyła uczennica reprezentująca Oddział Rejonowy PCK w Żaganiu - uczennica Technikum Żywienia i Usług Gastronomicznych w Iłowej - Urszula Łukacz. W kategorii gimnazjalnej zwyciężyła uczennica reprezentująca Oddział Rejonowy PCK w Nowej Soli - uczennica Gimnazjum nr 2 w Nowej Soli - Zuzanna Heger. Przed dziewczynami kolejny etap, już 25 - 27 maja 2017 roku FINAŁ, który odbędzie się w Warszawie. Wszystkim uczestnikom gratulujemy wiedzy i życzymy powodzenia.

Patronat nad XXV edycją Olimpiady zgodzili się objąć: Minister Edukacji Narodowej, Główny Inspektor Sanitarny, Dyrektor Krajowego Centrum ds. AIDS, Dyrektor Instytutu Żywności i Żywienia oraz Rektor Uniwersytetu Medycznego w Łodzi. W tym roku po raz kolejny partnerem Olimpiady jest Coca-Cola HBC Polska.   

Archiwum bloga