Lato z PCK 2016 - II Turnus - Ośrodek PCK w Sławie - Aktualizacja

Powoli dobiega końca drugi turnus kolonii letniej organizowanej przez Lubuski Oddział Okręgowy  Polskiego Czerwonego Krzyża. Czas kolonii to szereg różnorodnych propozycji zajęć dla dzieci. W drugim turnusie dzieci przebywające na ośrodku PCK realizują dużo zajęć profilaktycznych i terapeutycznych w ramach działań ARTE. Próbują zmieniać swoje najbliższe otoczenie ucząc się w ten sposób nabywania umiejętności wpływu na najbliższe otoczenie. U nas dzieci organizowały swoją „małą przestrzeń” w której przebywają. Malowały barierki tarasu, na którym odbywają się wspólne kolonijne imprezy. Z chęcią wykorzystywały dostępne materiały, by móc uczynić miejsce zabawy piękniejszym i bardziej kolorowym. W czasie gdy jedna z grup malowała, inna organizowała kwietniki. W ramach zajęć florystycznych dzieci przygotowywały skrzynki do sadzenia kwiatów, przygotowywały rośliny do ozdobienia tarasu oraz nasadzały je. Tym samym zadbały o to, by otoczenie było piękne dla oka, by poza zabawą w otoczeniu roślin  móc bardziej odpocząć. Ze skrzynek powstał również regał, na którym będzie umieszczony sprzęt sportowy. Dzieci poprzez proponowane zajęcia uczyły się, że harmonia w najbliższym otoczeniu pomaga usprawnić codzienne funkcjonowanie. Dekoracja tarasu to również grafitti wykonane przez grupę najstarszych kolonistów. Do jego realizacji posłużyły przygotowane szablony. Młodsze grupy przygotowały pracę stanowiącą galerię odcisków dłoni rycerzyi dam dworu. Prace wykonane przez dzieci stanowię element dekoracyjny wspólnie wykorzystywanej przestrzeni.
    W dn. 20.07.2016r. koloniści przeszli chrzest obozowy. Każda z osób doświadczyła wstąpienia w poczet kolonistów. W ramach kontynuacji zajęć dzieci – szlachetne damy i zacni rycerze będą realizować zadania, które w swoich założeniach odnosić się będą do KODEKSU RYCERSKIEGO.
    W dn. 21. odbyła się BALONADA. To zabawa, która świetnie stymuluje sensorycznie, już same kolory balonów wprowadzają miłe, faktura i elastyczność balona dostarcza bodźców sensorycznych, szczególnie jak uda się przebić balon i woda rozlewa się po ciele. Poza tym są świetnym „gniotkiem”, można je ściskać, deptać po nich, przerzucać z ręki do ręki, a one pod wpływem dotyku zmieniają kształt. Zabawa jest rewelacyjnym ćwiczeniem dla rąk i stóp. W ramach zabawy na boisku dzieci uczyły się zasad zdrowej rywalizacji.
Dziękujemy raz jeszcze za obdarzenie nas zaufaniem i wsparciem finansowym  Gminie Żary o statusie miejskim, Gminie Żagań o statusie miejskim oraz Lubuskiemu Kuratorium Oświaty.


Archiwum bloga