X Konferencja poświęcona transplantacji i krwiodawstwu " Bezcenny Dar - Jaki będzie w przyszłości"

27 października w Auli C Uniwersytetu Zielonogórskiego odbyła się jubileuszowa X Konferencja organizowana przez Lubuski Oddział Okręgowy Polskiego Czerwonego Krzyża poświęcona transplantacji i krwiodawstwu pt. "Bezcenny dar - Jaki będzie w przyszłości". Współorganizatorem konferencji był Uniwersytet Zielonogórski Wydział Lekarski i Nauk o Zdrowiu. Finansowego wsparcia udzieliło nam Miasto Zielona Góra oraz Lubuski Urząd Marszałkowski. Patronat nad Konferencją objęli Pani Marszałek Elżbieta Anna Polak, Pan Prezydent Miasta Zielona Góra Janusz Kubicki oraz Magnificencja  prof. dr hab. inż. Tadeusz Kuczyński Rektor Uniwersytetu Zielonogórskiego. 
W konferencji udział wzięli studenci, licealiści, gimnazjaliści oraz mieszkańcy Zielonej Góry, ale również osoby, które żyją po przeszczepie nerki, serca, rogówki. Gościliśmy również dawcę szpiku kostnego z żonę, która opowiedziała o swoich obawach i o tym jak dumna była z męża. Były łzy wzruszenia, radości ze spotkania i już wszyscy czekamy na kolejną konferencję, bo temat transplantacji i krwiodawstwa jest ciągle niewyczerpany...

W czasie trwania konferencji Regionalne Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Zielonej Górze prowadziło zbiórkę krwi, podczas której 26 osób oddało ten drogocenny płyn.

Szczególne podziękowania składamy wszystkim prelegentom oraz zaprzyjaźnionym stowarzyszeniom, które wsparły naszą Konferencję i jak co roku mogliśmy na nich liczyć.

Do zobaczenia za rok.
Archiwum bloga